Haber Detayı
28 Mayıs 2018 - Pazartesi 10:10 Bu haber 12041 kez okundu
 
YENİ DÖNEMDE BİNGÖL’Ü NELER BEKLİYOR
Bu dönemde istihdama odaklanacaklarını belirten Yılmaz, “Gençlerimiz ile birlikte geleceği inşa edeceğiz. “ dedi ve Bingöl ile ilgili yapılacak olan yeni çalışmaları açıkladı.
SİYASET Haberi
YENİ DÖNEMDE BİNGÖL’Ü NELER BEKLİYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili adayı Dr. Cevdet Yılmaz, Bingöl ile ilgili yapılacak olan yeni çalışmaları açıkladı. İşte O Açıklamalar…

“SÜTAŞ İLE SIÇRAMA YAPACAĞIZ”

“Organize sanayi bölgemiz faaliyette. İŞGEM’i kurduk, kayak tesisi gibi yatırımlar yaptık. Bu dönem SÜTAŞ ile sıçrama yapacağız. Yılların özlemi olan SÜTAŞ’ta mutlu sona yaklaştık inşallah. Şuan yatırım çalışmaları başladı. 733 milyon liralık bir yatırım olacak. Doğrudan bin kişiye dolaylı olarak ta 10 bin aile için iş kapısı olacak.”

YENİ STADYUM MÜJDESİ

Bingöl’e millet bahçeleri müjdesi veren Yılmaz, “İstanbul’un ‘millet bahçesi’ olur da Bingöl’ün olmaz mı?  Belediyemizin 50 dönüm üzerine kurduğu alan birinci bahçemiz olacak. Bingöl Şehir Stadyumunu başka bir alanda modern bir şekilde yeniden inşa edip eskisinin yerine de inşallah Bingöl’e yakışır bir millet bahçesi kuracağız” dedi. Yılmaz, şehirde yeşil alanın artması için planlama yapacaklarını söyledi.

HÜKÜMET KONAĞI YIKILIYOR

Uzun süredir kamuoyunun beklediği hükümet konağı projesine de değinen Yılmaz, “Hükümet konağımızı da bir süre sonra göremeyeceksiniz. Hükümet konağını yıkıp yerine altı otopark olacak şekilde ‘millet bahçesi’ yapacağız. Hükümet konağımızı da başka bir alanda güzel bir mimari ile yeniden inşa edeceğiz inşallah” dedi.

KÖPRÜ BİTTİ, SIRA VADİ PROJESİNDE

Çapakçur Vadi projesinin hayata geçeceğini belirten Yılmaz,  “Çapakçur Köprüsü’nün İstanbul Boğaz köprüsünden bir farkı kalmadı. İnşallah ikinci aşama olan vadi projesine başlayacağız. Vadide ıslah çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah güzel bir proje ortaya çıkacak. İnşa edeceğimiz millet bahçeleri ile Bingöl daha yeşil bir il olacak.”

KENTPARK PROJESİ…

Bingöl Simani’de 55 derece sıcak suyla otel, yüzme havuzları, termal tesis yapılacak. Projeyle; termal otel, konferans merkezi, AVM, aquapark, yüzme havuzları, spor tesisleri, yapay göl ve kent ormanı yapılacak. Ayrıca ihtiyaç duyulduğunda kullanılmak üzere Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi için 20 bin metrekarelik alan ayrıldı. 2014’de şehir merkezine 15 kilometre mesafede bulunan Ilıcalar Bölgesinde 51 derece sıcaklıkta saniyede 20 litre akan bir sıcak su kaynağı bulunmuştu. Enerji nakil hattı, pompa dairesi e bakım evi yapılarak jeotermal su yüzeye pompalandı. Yedekleme yapmak için ilk termal su kuyusunun 500 metre ilerisinde ikinci bir arama çalışması yapıldı. 55 derecede saniyede 18 litre akan ilk kaynaktan daha sıcak su bulundu. Bulunan iki sıcak su kaynağı 15 kilometre isale edilerek, karayolu yanından Simani Bölgesine taşınacak. 110 bin metre karelik alan üzerine, 500 yataklı termal otel, AVM, Aquapark, Açık ve Kapalı yüzme havuzları, spor tesisleri, yapay göl, kent ormanı yapılması için uzman firmalardan danışmanlık hizmeti alınarak proje hazırlandı.

İhtiyaç duyulduğunda kullanılmak üzere Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi hazırlanması için 20 bin metrekarelik alan ayrıldı.

Su parkı, AVM, Oteller için bin Araba kapasiteli 5 otopark alanı düşünüldü. 200 odalı, bin kişilik konferans merkezi özel toplantı odaları projeye eklendi.

32. 708 metre karelik alana Alışveriş Merkezi yapılması planlandı. AVM’nin zemin kat ve birinci katları kiralanabilir alan olarak belirlendi. Bin metrekarelik alan günlük termal tesis olacak.

YILMAZ 3 MÜJDE VERDİ 

"Diş Hekimliği Fakültesi hayata geçiriyoruz. 31 Temmuz’da yeni Hükümet Konağı yapım işini ihale ediyoruz. 500 işyerinden oluşan yeni sanayi sitesi kuruyoruz”

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: YENİ, DÖNEMDE, BİNGÖL’Ü, NELER, BEKLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı