Haber Detayı
17 Haziran 2018 - Pazar 16:59 Bu haber 6817 kez okundu
 
YILMAZ: TEKSTİL KENT’TE 400 KİŞİ ÇALIŞIYOR
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Kısa bir süre önce faaliyete aldığımız Tekstil Kent’te şuanda çoğunluğu kadın 400 kişi çalışıyor. İstanbul’dan Bingöl’e dönüş yaparak Tekstil Kent’te çalışan kadınlarımız var.” dedi.
EKONOMİ Haberi
YILMAZ: TEKSTİL KENT’TE 400 KİŞİ ÇALIŞIYOR

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz,  Ak Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Ak Parti Milletvekili adayları Feyzi Berdibek ve Zeki Korkutata ile birlikte bayramın ikinci günü Özel İdare önündeki Seçim Koordinasyon Merkezi’nde partililer ve vatandaşlarla bayramlaşma programında bir araya geldi.

Burada yaptığı konuşmada Ak Parti’nin yaptığı hizmetlerden bahseden Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz,  gelecek dönemde işsizliği en az seviyeye indirmek için çalışmalar yapacaklarını ve istihdama önem vereceklerini söyledi.

Bingöl’de son 10 günde yaşanan gelişmelerden bahseden Yılmaz şöyle konuştu: “ Ak Parti’nin 16 yıllık süre içerisinde yaptıklarını saymaya kalkarsak zamanımız yetmez.  Son 10 günde ilimizde yaşanan gelişmelerden bahsedeceğim. TOKİ tarafından Karlıova ilçemize konut, ticaret merkezi ve camiden oluşan yeni bir yaşan alanı inşa ediyoruz. Kültür Mahallesi kentsel dönüşüm ihale edildi. Hükümet Konağı ve Özel İdare binasını yıkıp yerine millet bahçesi kuracağız.  Çapakçur Köprüsü gibi şehrimize değer katacak bu projenin altını otopark yaparak trafik sorununu ortadan kaldırmış olacağız. Bir taraftan şehrimizi güzelleştirirken diğer taraftan yeni dönemde istihdama önem vererek işsizliği en az seviyeye indirmek için çaba sağlayacağız. Kısa bir süre önce faaliyete aldığımız Tekstil Kent’te şuanda çoğunluğu kadın 400 kişi çalışıyor. İstanbul’dan Bingöl’e dönüş yaparak Tekstil Kent’te çalışan kadınlarımız var. Yılsonunda bu sayı 800’e çıkacak. Burada Dünya’nın dört bir tarafına ihracaat yapılıyor. Kurduğumuz 2 Çağrı Merkezi’nde 800 kişiden fazla vatandaşımız çalışıyor. Yeni çağrı merkezleri kazandırmak için girişimlerimiz var. 733 milyon,  eski para ile 733 trilyon lira değerindeki Sütaş yatırımında temel atıldı. Hızlı bir şekilde yapımına devam ediliyor. Sütaş birçok yatırımın önünü açacak. Doğrudan bin kişi çalışacak. 10 bin aileye gelir sağlayacak. Köylerin tamamına hizmet veren özel idarenin bütçesi yıllık 70 milyon civarında. Şütaş’ın sadece aylık getirisi 70 milyon lira. 501 işyerinden oluşan yeni sanayi sitesi kuruyoruz. Yeni Meslek Lisesi’nin açılışını yaptık. Bizim işimiz hizmet, gücümüz millettir. Muhalefet Partilerinin bir tane eseri var mı?  Yakıp,  yıkmaktan başka bir şey yapmıyorlar. İşleri hükümeti eleştirmek ve moral bozmak. Yatırımların önünü kesmek, Türkiye’yi yavaşlatmak. Bizim eserlerimiz ortada, yaparsa yine Ak Parti yapar” şeklinde konuştu.

Program partililer ve vatandaşlarla bayramlaşmanın ardından sona erdi.

İLÇE, BELDE VE KÖYLER ZİYARET EDİLDİ

Ak Parti bayram ziyaretleri kapsamında Genç, Solhan, Karlıova, Adaklı, Arakonak, Çavuşlar, Yamaç, Az bölgesi ve Ova köylerinde bayram ziyaretleri gerçekleştirdi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz,  İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Ak Parti Milletvekili adayları Feyzi Berdibek ve Zeki Korkutata Polisevi’nde yapılan resmi bayramlaşma programına katıldıktan sonra merkez köylere bayram ziyaretleri gerçekleştirdi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz,  İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun ile birlikte baba ocağı Şaban başta olmak üzere Aşağıköy, Çiris, Ortaköy, Yelesen, Dikme köylerini ziyaret edecek, vatandaşlarla bayramlaştı.

Ak Parti Milletvekili adayı Feyzi Berdibek ise köy ziyaretlerine Çeltiksuyu (Kadi Madrak) köyü ile başladı. B.Tekören, Garip, Kumgeçit (Kürük), Yamaç,  Aşağıakpınar, Kılçadır, Altınışık, Akdurmuş, Dışbudak, Gökdere, Olukpınar, Gürpınar, Çiçekyayla, Haziran köylerini ziyaret etti.

Ak Parti Milletvekili adayı Zeki Korkutata, Bayram Namazı’nı baba ocağı Çan köyünde kıldı. Milletvekili adayı Korkutata daha sonra Çukurca (Körtev), Çevrimpınar, Kartal, Hazarşah, Mutluca köylerine bayram ziyaretleri gerçekleştirdi.

Bayramın ikinci günü Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi’nde vatandaşlarla yapılan bayramlaşmanın ardından Genç, Solhan, Arakonak Beldesi ve Çavuşlar Köyü ziyaret edildi. Bayramın 3.günü ise Ilıcalar, Elmalı, Hacılar, Azizan, Karlıova, Yedisu  ve yolüstü bazı köylere bayram ziyaretleri gerçekleştirildi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: YILMAZ:, TEKSTİL, KENT’TE, 400, KİŞİ, ÇALIŞIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı