Haber Detayı
14 Haziran 2018 - Perşembe 14:58 Bu haber 2315 kez okundu
 
YILMAZ; ALGI OPERASYONLARI YÜRÜTÜLÜYOR
Onuncusu Bingöl'de düzenlenen Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü "Yerel Medya Buluşmaları"nın konuğu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz oldu. Yılmaz, batının Türkiye’ye taraflı bir şekilde baktığına dikkat çekerek bunun örnekleri için Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün günlük çıkardığı uluslararası basının her kesiminden haberlerin yer aldığı dünya bültenine bakılmasını tavsiye etti. 24 Haziran'da yapılacak seçime ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, “ Ekonomi üzerinden algı operasyonları yürütülüyor” dedi.
SİYASET Haberi
YILMAZ;  ALGI OPERASYONLARI YÜRÜTÜLÜYOR

Bingöl Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün düzenlediği "Yerel Medya Buluşmaları" kapsamında Diyarbakır, Muş, Elazığ ve Bingöl'den yerel medya mensupları ile bir araya geldi. Gazetecilerin sıkıntılarını dinleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz , aynı zamanda gündeme ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Batı’nın Türkiye’ye önyargılarla baktığını dile getirerek, bu durumu kendi seçim bölgesinde yaşanan bir örnek ile anlatan Yılmaz, “Biz doğu için, Bingöl için şikayet ederiz  batıdan bakıyorlar buranın gerçeklerini görmüyorlar, önyargılarla bakıyorlar. Bir olay olduğunda çok abartıyorlar diye söyleriz. Aynı şey batıdan Türkiye’ye doğru yapılıyor” dedi. Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yaptığında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün günlük  çıkarmış olduğu dünya bültenini okuduğunu ve batının ne kadar taraflı bir şekilde Türkiye’ye baktığını dile getirdi. Uluslararası basından haberlerin yer aldığı bültene herkesin bakmasını tavsiye eden Yılmaz, “ O bültene bakın Türkiye’den mi bahsediyorlar başka ülkeden mi bahsediyorlar anlaşılmıyor. Ama Türkiye’ye gelip gören insanlar bunun böyle olmadığını görüyorlar. Sonuçta piyasa aktörleri algılardan ziyade realiteye bakıyor” dedi

“Ekonomi üzerinde algı operasyonları yürütülüyor”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, ekonomimizin hızlı bir şekilde büyümeye devam edeceğini belirterek “ekonomi üzerinde algı operasyonları yürütüldüğünü, baskı oluşturulmaya çalışıldığını ve kredi derecelendirme kuruluşlarının seçimler öncesinde negatif haberler yapmasının tesadüf olmadığını” söyledi. Yılmaz, “güçlü meclis ile kanun yapma tekeli sadece mecliste olacak, kuvvetler ayrılığı ile yasama ve yürütme organlarının her biri daha güçlü hale gelecek, bakanlıkların sayısının azalmasıyla karar alma süreçleri kolaylaşacak ve 2023 hedeflerimize daha güçlü yürüyeceğiz” dedi.

“Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da önemli yatırımlar yapıldı”

AK Parti hükümetleri döneminde Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bölgesel farklılıkları gidermek amacıyla önemli kamu ve özel yatırımlarının yapıldığına dikkat çeken Yılmaz, bu anlamda bölgesel kalkınmada yaşanan sorunların aşıldığını ancak bölgenin gelişimi için daha fazla yatırıma ihtiyaç olduğunu, Kalkınma Ajansları kanalıyla çok kapsamlı teşvik programlarının hayata geçirildiğini vurguladı.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: YILMAZ;, , ALGI, OPERASYONLARI, YÜRÜTÜLÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı