Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 12:31 Bu haber 4209 kez okundu
 
TECAVÜZ İDDİLARINA SERT TEPKİ
Cevdet Yılmaz, Sosyal medyada gündem olan intihar ile ilgili tecavüz iddialarına sert tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
TECAVÜZ İDDİLARINA SERT TEPKİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl’de yaşanan intihar olayından sonra ortaya atılan iddiaları üzerine; “Bingöl halkı yapılan temelsiz yorumları hak etmiyor. Ahlakın temel kuralı kendimize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi başkalarına yapmamaktır.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl’de yaşanan intiharın ardından twitterda tecavüz ile ilişkilendirilip gündem olan Bingöl için, “Bingöl halkı yapılan temelsiz yorumları hak etmiyor. Ahlakın temel kuralı kendimize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi başkalarına yapmamaktır.” Dedi.

İŞTE O AÇIKLAMA

Rahmetli Uğur Mumcu ne kadar doğru söylemiş; bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyoruz. Bu tespit sosyal medya çağında bir kat daha isabetli. Ne yazık ki kaynağı belirsiz haberler ile bunlara verilen anlık tepkiler gündemi belirleyebiliyor.

Son dönemde Bingöl'de yaşanan acı olaylarda sosyal medyada yapılan temelsiz yorumlar bunun bir örneğidir. İntihar gibi hassas konularda sağlıklı ve sorumlu bir yaklaşım sergilenmelidir. Bilinmelidir ki kurumlarımız gerekli tüm araştırmaları yapmakta ve çaba harcamaktadır.

Yapılması gereken; kaynağı belirsiz veya sağlıksız bir haber duyduğumuz zaman, bu haberi araştırmak, sağlıklı bir kaynak ile teyid etmektir. Haberi teyid edemediğimiz hallerde ise; en azından ihtiyatlı yorumlar yapmalı ve hata payımızı baştan kabul etmeliyiz.

Duyum/bilgi ayrımında kurallara uymadığımız zaman, bilerek veya bilmeyerek çeşitli kişilere ve topluluklara zulmetmiş oluruz. Bingöl halkı yapılan temelsiz yorumları hak etmiyor. Ahlakın temel kuralı kendimize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi başkalarına yapmamaktır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: TECAVÜZ, İDDİLARINA, SERT, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı