Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 13:54 Bu haber 3879 kez okundu
 
ÖĞRETMENLER VE ÖĞRENCİLER İFTARDA BULUŞTU
Bingöl Merkez Yeşilyurt Ortaokulu öğretmenleri, öğrencilere Ramazan ayının önemine dikkat çekmek için iftar programı düzenledi.
YAŞAM Haberi
ÖĞRETMENLER VE ÖĞRENCİLER İFTARDA BULUŞTU

Programa yaşları 10 ile 14 arasında değişen 250 öğrenci, 50 öğretmen ve 10 personel katıldı. Öğrencilerin yoğun katılımı dikkat çekti. Okulun bahçesinde yere serilen halılar üzerinde serilen uzun bir sofra eşliğinde oturarak iftarlarını açtılar. Yemekte; et sote, pirinç pilavı, mercimek çorbası, tatlı vardı.

Okul müdürü Alın: “Yeşilyurt mahallesinden gelen çocuklarımızla ve okulumuzun öğretmenleri ile öğretmen- öğrenci iletişimini daha sıkı tutmak ve Ramazan Ayı’nın önemine dikkat çekmek için iftar programı düzenledik. Okulumuzun öğretmenleri ile yaptığımız istişare sonrası böyle bir karara vardık. Çocuklarımıza Ramazan Ayı’nın manevi ruhunu yaşatmak istedik. Çocuklarımız bizim yarınlarımız, onlar mutlu olduğunda biz daha çok mutlu oluyoruz. Çocuklar, bizim geleceğimiz. Nasip olursa bu tür etkinlikleri gelenekselleştirmek istiyoruz.” diye konuştu.

Okulun öğrencilerinden 8.sınıf öğrencisi Damla Küsmez: “Oruç çok güzel geçiyor. Oruç, insanı açgözlü olmaktan kurtarıyor. Bizler küçük olmamıza rağmen oruç tutmaya çalışıyoruz. Okulumuzca yapılan bu güzel organizasyon için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Okul aile birliği başkanı Yunus Alkaşı; “Çocuklarımıza Ramazan Ayı’nın önemini kavratıp, çocuklarda farkındalık duygusunu geliştirip, başka insanların durumlarını anlama, yardımlaşma ve şükretme bilincini yerleştirmek amacıyla bu organizasyonu gerçekleştiren herkese teşekkür ediyorum. Oruç bir irade eğitimidir, çocuklara küçük yaşlarda kazandırılması gereken güzel bir ibadettir. Allah yavrularımızın tuttuğu oruçları kabul etsin inşallah” dedi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ÖĞRETMENLER, VE, ÖĞRENCİLER, İFTARDA, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı