Haber Detayı
30 Mayıs 2018 - Çarşamba 12:42 Bu haber 4253 kez okundu
 
ÖĞRETMENDEN “BİR VEFA ÖRNEĞİ”
İMKB Gözeler Haraba Ortaokulunda 6 ay çalışan İMKB Bingöl Anadolu Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Yusuf Küçükhazar, Yüz Eller Projesiyle “Yüzler Gülsün” çalışması sonucunda öğrencileriyle topladığı 1500 adet kitabı ilk görev yeri olan İMKB Gözeler Haraba Ortaokuluna teslim etti.
EĞİTİM Haberi
ÖĞRETMENDEN “BİR VEFA ÖRNEĞİ”

Faaliyeti gerçekleştiren Öğretmen Yusuf Küçükhazar “İMKB Gözeler Haraba Ortaokulu ilk görev yeri olmam nedeniyle gönlümdeki yeri apayrıydı. İlk öğretmenlik mesleğimi uygulama sevincini orada yaşadığım için çok kısa süre orada çalışmış olmama rağmen bende hayatım boyunca unutamayacağım çok güzel anılar bıraktığı için karşılığında bir şeyler yapmam gerektiğiyle ilgili kendimi borçlu hissediyordum. Şu an çalıştığım İMKB Bingöl Anadolu Lisesindeki öğrencilerimle beraber başlattığımız “Yüzler Gülsün” çalışmamızla 1500 adet kitap topladık, eski okuluma karşı vefa borcumu yerine getirmek istedim. Allaha şükürler olsun şu an bu borcumu yerine getirmenin mutluluğunu yaşamaktayım” dedi.

Okul Müdürü Selahattin Zengin “eski öğretmeni  Yusuf Küçükhazar’ın okulunda bir dönem çalıştığını ama okulda öğrenciler üzerinde  bıraktığı izin bir dönem yapılabileceklerin çok üzerinde olduğunu ; buna örnek olarak öğrencilerde yardımlaşma bilincini geliştirmek için Sadaka Kutusu , Sor Bakalım Köşesi, Kardeş Sınıf, Okul koridorlarına özlü sözleri yazma sadece yaptığı çalışmalarından bir kaçıdır. Yusuf Öğretmenin geniş vizyon sahibi olduğunu, mesleğini anlamıyla yapan idealist bir öğretmen olduğunu, mesleğini severek yapan bir öğretmen olması hasebiyle meslektaşlarına iyi bir örnek olarak gösterilebilecek kişi olduğunu söyledi. Ayrıca Selahattin Zengin ülkemizin öğretmenlik mesleğinin içini tam manasıyla dolduran, farkındalık oluşturan, manevi değerleri de paydaşlarına veren, kendini her alanda toplumun gerisinde kalmamak için yenileyen öğretmenlerle  ülkemizin daha da ilerleyeceğinin herkesin malumu olduğunu,bu yapılacaklarında mesleğe saygınlık kazandıracağını, bunları yapacak Yusuflara ülkenin ihtiyacı olduğunu, bizim Yusuf’da buna en iyi örnek teşkil etmektedir. Ez cümle eski okulunu unutmayıp, böyle anlamlı bir faaliyetle okulumuzun çok önemli bir ihtiyacını gidermeye katkı sağladığı için öğrencilerim adına eski öğretmenime sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ÖĞRETMENDEN, “BİR, VEFA, ÖRNEĞİ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı