Haber Detayı
24 Aralık 2017 - Pazar 15:40 Bu haber 3522 kez okundu
 
“mardinmasa” Nusaybin’de Gönüllere Taht Kurdu
Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman: “Gençlik Merkezi’nde yapmış olduğumuz etkinliklerle gençlerin madde bağımlılığı, terör ve diğer kötü alışkanlıklardan alıkoymuş oluyoruz”
YAŞAM Haberi
“mardinmasa” Nusaybin’de Gönüllere Taht Kurdu

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik Merkezi, “ Aralıksız kültür sanat ve edebiyat günleri” kapsamında gençler, TRT1 kanalının sevilen dizisi, ‘Payitaht Abdulhamit’ın sevilen karakterlerinden Tahsin Paşa’yı canlandıran oyuncu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu ile bir araya geldi. Türkiye’nin geçmiş ve gelecek sineması üzerine sohbet havasından geçen konferansa gençler yoğun ilgi gösterdi. Yenişehirlioğlu, soru ve cevap bölümünün ardından kitaplarını imzaladı.

Konu hakkında açıklama yapan Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, “Gençlik Merkezi’nde yapmış olduğumu etkinliklerle gençlerin madde bağımlılığı, terör ve diğer kötü alışkanlıklardan alıkoymuş oluyoruz” dedi.

Yaman, şöyle devam etti: “Bölgemiz ve şehrimize hakim olan huzur ortamını en iyi şekilde değerlendirmek için çalışmalarımıza bu anlamda hız verdik. Tamamen belediyenin imkanlarıyla gençler için inşa ettiğimiz Gençlik Merkezi’nde bu etkinliklerimiz çok kapsamlı şekilde devam ediyor. Hemen hemen her gün bir kültür etkinliğimiz oluyor. Bu etkinlilerle gençlerimizin hem bilgi birikimlerini artırıyoruz hem de kendilerine olan güvenlerinin pekiştirmiş oluyoruz. Aynı zamanda bu tür faaliyetlerle gençlerin madde bağımlılığı, terör ve diğer kötü alışkanlıklardan alıkoymuş oluyoruz. Çünkü bu gençler ülkemizin ve şehrimizin yüz akı olacaklar”

Etkinliklerin daha kapsamlı şekilde devam edeceğini açıklayan Yaman, “Gençlerimizi, Payitaht Abdulhamit dizisinin sevilen karakteri Tahsin Paşa ile buluşturduk. Gençler, Sultan 2. Abdulhamit Han hakkında merak ettiklerini sordular. Tarihin doğru anlaşılması açısında bu program güzel oldu. Gençlerin tarihlerini bilerek geleceğe adım atmaları istiyoruz” dedi. 

-Mustafa Yaman’a çok teşekkür ediyorum

Oyuncu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu (Tahsin Paşa) ise, “Belediyelerin alt yapı ve üst yapı çalışmaları olağan çalışmalardır. Bunlar belediyelerin olmazsa olmazlarındandır. Belediyeler kültür hayatımıza katkı sundukları ölçüde bana göre büyüyorlar ve yükseliyorlar. Vali ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’a çok teşekkür ediyorum. Benim nazarımda saygıyı çok hak ediyor. Hem estetik açıdan Mardin’de gördüğüm değişim hem de kültür hayatımıza yaptığı katkıları açısından. Çok değerli sanatçıları buraya getirmeleri ve gençlerle buluşturmaları çok değerli benim için. Özellikle çok teşekkür ediyorum.” 

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: “mardinmasa”, Nusaybin’de, Gönüllere, Taht, Kurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı