Haber Detayı
15 Ocak 2018 - Pazartesi 14:41 Bu haber 5498 kez okundu
 
“DAHA TEMİZ BİR BİNGÖL İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yaptığı açıklamada, “Daha Temiz Bir Bingöl” sloganıyla temizlik işlerini yürüttüklerini belirtti.
- Haberi
“DAHA TEMİZ BİR BİNGÖL İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Bingöl Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından şehir genelinde temizlik çalışması yürütülüyor.

Çarşı merkezi başta olmak üzere ana caddeler, sokaklar ve mahallelerde genel temizlik çalışmalarını yürüten ekipler, vatandaşları da bilinçli olma noktasında uyarıyor.

İl genelinde çalışmaları titizlikle yürüten ekipler, çift vardiyalı olarak çalışıyor. Çöp sıkıştırma araçları gündüz ve gece vardiyasında çalışırken, 31 kişiden oluşan çevre temizlik personeli 15 mahalle genelinde anayollar ve sokaklarda temizlik yapıyor. Ayrıca her mahallede görevlendirilen temizlik elamanları da sorumluluk bölgelerinde düzenli olarak temizlik yapıyor.

Barakazi: “Daha temiz bir Bingöl için çalışıyoruz”

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yaptığı açıklamada, “Daha Temiz Bir Bingöl” sloganıyla temizlik işlerini yürüttüklerini belirtti.

‘Temiz çevre, bilinçli toplum’ düsturuyla çalıştıklarını belirten Barakazi, şunları söyledi: “Göreve geldiğimiz günden beri temizlik işlerine ayrı önem verdik. Kurduğumuz ekiplerle titizlik içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kentin temizliği belediye sorumluluğunda olduğu kadar vatandaşlarımızın da sorumluluğudur. Her birey çevresinden sorumlu olmalı ve en az belediye kadar hassas davranmalıdır. Ortak yaşam alanlarımızı birlikte korumalıyız. Çevreye karşı duyarlı olan her birey, yarının geleceği çocuklarımıza daha temiz bir Bingöl bırakmak için çaba sarf eden bireydir.”

Vatandaşların çöp dökme saatlerine riayet etmesi gerektiğini vurgulayan Barakazi, “Bütün vatandaşlarımızın çöp dökme saatlerine uyması gerekiyor. Bütün apartmanlarda çöp dökme saatlerine ilişkin bilgilendirici broşürler yer alıyor. Geçtiğimiz yıl belirtilen saatlere uymayan ve çevreyi kirleten 2 bin 554 haneye 944 bin TL idari para cezası kesildi. Saatlere uyulmadan dökülen çöpler, çevreye savrulmakta, çevre kirliliğine neden olduğu gibi insan sağlığı da zarar vermekte. Bütün vatandaşlarımızın çöp dökme saatlerine uyması gerekiyor. Bu anlamda belirlenen kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Daha temiz bir Bingöl için temizlik çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: “DAHA, TEMİZ, BİR, BİNGÖL, İÇİN, ÇALIŞIYORUZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı