Haber Detayı
06 Haziran 2018 - Çarşamba 18:32 Bu haber 6151 kez okundu
 
BU LEZZETİ TADMANIZ LAZIM
Bingöl - Erzurum karayolu 24. km’de Elmalı Köyü mevkiinde bulunan Bingöl Tava & Kahvaltı Bahçesi ziyaretçilerini bekliyor.
YAŞAM Haberi
BU LEZZETİ TADMANIZ LAZIM

Geçen yıl hizmete giren işletme ikinci sezonunun açılışını geçen aylarda yaptı. Tüm Bingöllüleri Bingöl Tava & Kahvaltı Bahçesi’ne beklediklerini ifade eden işletme sahipleri, geçen sezon gösterilen ilgiden dolayı tüm Bingöl halkına teşekkürlerini dile getirdi.

“TAVA YEMEDEN AYRILMAYIN”

Öncelik olarak tepsi Tava yaptıklarını söyleyen işletme sahibi, Tava ’da Et (Kuzu eti) ve Sebzenin olduğunu, Fırında odun ateşinde piştiği için ise daha lezzetli olduğunu söyledi.

KAHVALTI HİZMETİDE BAŞLADI

Geçen yıl kahvaltı hizmeti başlamış, ancak bu yıl kahvaltı türlerini değiştirdiklerini söyleyen işletme sahibi sadece yöresel ürünlere yer verdiklerini belirtti. Zeytin hariç tüm ürünler, çevre köylerden doğal bir şekilde sofraya aktarılıyor. Kahvaltıda 13-19 arası çeşit bulunuyor.

HANGİ AYLARDA AÇIK?

Her yıl Nisan ayında açılışı yapılan işletme, Ekim-Kasım aylarına kadar Hizmet vermeye devam diyor. Özellikle rezervasyon ile önceden yerinizi ayırtmanız gerekiyor. (Rezervasyon No: 0537 686 26 12)

VATANDAŞ NEDEN BURAYA GELSİN?

Yaklaşık 40 yıldır bu işletme hizmet veriyor. Herkesin ağzında tat bırakan bir lezzetin olduğunu söyleyen işletme sahibi, Tava konusunda çok iyi olduklarını herkesin gelip tatması gerektiği belirtti. İşletme Sahibi; “Erzurum’dan gelen vatandaşlar oluyor. Geçenlerde yine Erzurumlu biri konuştuk. ‘Ne Zaman oradan geçersem Tava yemeden gidemiyorum. ‘ diyor, gelmeden öncede hazırlık için arıyor.” dedi.

KAPALI ALANDA YAPILACAK

Bingöl Tava & Kahvaltı Bahçesinde kapalı bir bölümün yapılacağını belirten işletme sahibi, özellikle kötü hava koşullarında daha iyi hizmet vereceklerini söyledi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BU, LEZZETİ, TADMANIZ, LAZIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı