Haber Detayı
02 Mayıs 2018 - Çarşamba 17:33 Bu haber 7343 kez okundu
 
BİNGÖLÜN HAVASI KONTROL ALTINDA
Bingöl’de 2019 yılına kadar 1 adet Otomatik meteoroloji Gözlem İstasyonu kurulması planlandı. Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş, Bingöl’de yapılan ve yapılmakta olan projeleri açıkladı.
TEKNOLOJİ Haberi
BİNGÖLÜN HAVASI KONTROL ALTINDA

Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş; ”Bingöl'ü büyük yatırımlarla meteorolojik gözlem ağımızla donattık. 15 adet Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu tesis etmek suretiyle artık Bingöl'ün tüm ilçelerinde meteorolojik bilgi üretiyor, halkımızın ve tüm sektörlerin hizmetine sunuyoruz. Bingöl'de bununla yetinmiyor, 1 adet daha Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu tesis etmek üzere gözlem ağımızı daha da geliştirmek için yatırım planlarımızı yapmış bulunuyoruz. Bingöl'de havacılığa sunmuş olduğumuz ürün ve hizmetlerimizi Havaalanı Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu tesis etmek suretiyle geliştirdik. 7/24 çalışan Meteoroloji Ofisimiz ile uçuşlara destek sağlıyor, halkımıza hizmet sunuyoruz. Bingöl'de gençlerimize meteorolojiyi tanıtmak, faaliyetlerimizden haberdar etmek ve onlarda farkındalık oluşturmak için okullarda konferanslar veriyoruz.” Dedi.

HAVALİMANINA GÖZLEM İSTASYONU

Bingöl havalimanında kurulan Havaalanı Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu kuruldu. Kurulan Havaalanı Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu Bingöl Havalimanı Meteoroloji Ofisi ile Sivil ve Askeri uçuşlar için 24 saat kesintisiz hizmet verilebilmekte.

BİNGÖL’DE 2019’A KADAR KURULACAK

Bingöl’de 2019 yılına kadar 1 adet Otomatik meteoroloji Gözlem İstasyonu kurulması planlandı. Otomatik Gözlem Sisteminin Avantajları; Gözlemlere bir standart getirir,, Parametrelerin gündüz ve gece sürekli ölçülebilir, Daha fazla doğruluk, Daha fazla güvenirlik, Meteorolojik verilerin görüntülenmesi, Data arşivine lokal ve uzaktan erişme, Çevre şartlarından etkilenmeme gibi özelliklere sahip.

BİNGÖL’E 15 ADET GÖZLEM İSTASYONU

Bingöl’de Kurulan Meteoroloji Gözlem Ağları sayesinde, Tüm ilçelerde anlık olarak her saniye veri üretilip tarımdan turizme kadar tüm kullanıcılara anlık olarak sunuluyor.

Adaklı, Bingöl, Bingöl (Alatape), Bingöl (Yolçatı), Genç, Genç (Bayırlı), Karlıova, Karlıova (Kaynak), Kiğı, Solhan, Yayladere, Yedisu, Bingöl (Gayt), Bingöl (Gülbahar Barajı), Bingöl (Sancak).

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖLÜN, HAVASI, KONTROL, ALTINDA,
Yorumlar
v>
Haber Yazılımı