Haber Detayı
22 Şubat 2018 - Perşembe 15:18 Bu haber 5439 kez okundu
 
BİNGÖL TİMİ, AFRİNE UĞURLANDI
Bingöl İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Polis Özel Harekât timleri ‘Zeytin Dalı Harekâtı’na katılmak üzere kesilen kurban ve dualar eşliğinde Afrin'e uğurlandı.
ASAYİŞ Haberi
BİNGÖL TİMİ, AFRİNE UĞURLANDI

Uğurlama töreninde yaptığı konuşmada İl Emniyet Müdürü Metin Akay şunları söyledi:

‘Bugün çok kutsal ve bir o kadar anlamlı bir görev için bir PÖH timimizi Afrin’e uğurlayacağız. Malumunuz geçmişten beri yaklaşık 40 yıldır hain bir terör örgütüne yönelik mücadele ediyoruz. Hep birlikte askerimiz, polisimiz ve koruyucumuz ile mücadele edeceğiz. Ülkemizi, vatanımızı, birliğimizi ve bütünlüğümüzü korumak için şehitler verdik. Gerekirse yine şehit olacağız. Bir timimizi oraya uğurluyoruz. İnşallah görevinizi sağ salim yapıp, sağ salim geri dönersiniz. Gerekirse şehit vereceğiz, yaralanacağız ama ülkemizi koruyacağız. İçerden ve dışardan gelebilecek her türlü tehlikelere karşı ülkemizi ve milletimizi koruyacağız. Görevinizi en iyi şekilde yapacağınıza inancımız tamdır. Sağ salim gidip gelin’ dedi.

Daha sonra yaptığı konuşmada Vali Mantı ise şunları söyledi:

‘Bugün çok kutsal bir yolculuğa arkadaşlarımızı uğurluyoruz. Vatan, millet, bayrak ve din için mücadele ettik ve bundan sonra da mücadele etmeye devam edeceğiz. Daha önce Afrin’e askerlerimizi gönderdik. Onlar bu kutlu yolculuğa gitti. Şimdi ise Polis Özel Harekâtçılarımızı Afrin’e gönderiyoruz. Allah yar ve yardımcınız olsun. Milletimiz ve devletimiz duasıyla ve her türlü imkânıyla siz değerli kardeşlerimizin yanındadır. İnşallah Rabbimiz de sizlere yardımcı olacaktır. Tarih boyunca mukaddesatımızı korumaya dair verdiğimiz mücadelenin bir benzerini bugün Afrin’de veriyoruz. Bundan sonra da mücadele vermeye devam edeceğiz. Allah yardımcınız olsun. İnşallah sağ selamet gidip geleceksiniz. Allah sizinle beraberdir. Milletimiz sizinle beraberdir. Yolunuz açık olsun’ dedi.

Polis Özel Harekât Merkezinde yapılan uğurlama törenine Vali Ali MantıI’nın yanı sıra 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ersin Altay, Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL, TİMİ,, AFRİNE, UĞURLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı