Haber Detayı
14 Haziran 2018 - Perşembe 21:28 Bu haber 4390 kez okundu
 
Bingöl Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak?
Diyanet günlerdir beklenen Bingöl bayram namazı saatini açıkladı. 15 Haziran cuma günü itibariyle Müslümanlar tarafından kılınacak olan 2018 Bayram namazı saatlerini öğrenmek için haberimizin detayını inceleyebilirsiniz. İşte Bingöl Ramazan Bayramı namazının kılınış saati..
YAŞAM Haberi
 Bingöl Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak?

Diyanet Bingöl'ün tüm ilçeleri için 2018 Ramazan bayramı namaz saatini belirledi. Buna göre Adaklı, Genç, Karlıova, Kiğı, Merkez, Solhan, Yayladere, Yedisu ilçeleri 15 Haziran cuma günü itibariyle sabah saat 05:36'da bayram namazını kılacak.

BAYRAM NAMAZI NASIL KILINIR?

Önce "Niyet ettim vacip olan bayram namazını kılmaya, uydum hazır olan imama" diye niyet edilerek namaza durulur. 

- Sonra "Sübhaneke" okunur.

- Sübhanekeden sonra eller üç defa tekbir getirerek kulaklara kaldırılıp (iftitah tekbirinde oldugu gibi), birinci ve ikincisinde iki yana bırakılır. Üçüncüsünde, göbek altına bağlanır. İmam önce Fatiha, sonra bir sure okur ve beraberce rükuya eğilinir.

- Rüku ve secdeler yapilarak ayaga (ikinci rekata) kalkilir ve eller baglanir.

- İkinci rekatta, imam önce Fatiha ve bir sure okur. Sonra iki el üç defa tekbir getirerek kaldırılır. Üçüncüde de yanlara bırakılır. Dördüncü tekbirde elleri kulaklara kaldırmayıp, rükuya eğilinir.

- Sonra da secdeler yapılarak oturulur.

- Oturuşta imam ve cemaat, Ettehiyyatü, Allahümme salli, Allahümme barik ve Rabbena atina, Rabbena firli duasını okuyarak önce sağa, sonra sola selam verip namaz bitirilir.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: , Bingöl, Ramazan, Bayramı, namazı, saat, kaçta, kılınacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı