Haber Detayı
14 Haziran 2018 - Perşembe 14:15 Bu haber 6612 kez okundu
 
BİNGÖL'DE ULAŞIM ÜCRETSİZ OLACAK
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, vatandaşların dost ve akrabalarıyla kolaylıkla bir araya gelebilmeleri amacıyla Ramazan Bayramı boyunca ücretsiz ulaşım hizmeti sağladı.
- Haberi
BİNGÖL'DE ULAŞIM ÜCRETSİZ OLACAK

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, her yıl olduğu gibi bul yılda vatandaşların Ramazan Bayramı boyunca toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak yararlanacağı bildirildi.

Açıklamada, “Vatandaşlarımızın daha rahat ve hızlı bir ulaşım sağlamları amacıyla her yıl olduğu gibi bu yılda şehir içi ulaşım ücretsiz olacak. Vatandaşlarımız sevdiklerine kolaylıkla kavuşabilmelerini sağlamak amacıyla Ramazan ve Kurban Bayramlarında toplu taşıma hizmetlerini ücretsiz kılıyoruz” denildi.

ZABITA VE İTFAİYE GÖREV BAŞINDA

Vatandaşların Ramazan Bayramı’nı rahat ve huzurlu geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli önlemlerin alındığı kaydedilen açıklamada, “Zabıta, İtfaiye, Su Şebeke başta olmak üzere birçok birim Ramazan Bayramı süresince görev başında olacak. Su Şebeke Amirliği ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, bayram boyunca su ve kanalizasyon hizmetlerinde meydana gelebilecek aksaklıklarda ve olası bir yangına karşı 7/24 görevlerinin başında olacak” ifadelerine yer verildi.

MEZARLIKLAR TEMİZLENDİ

Ramazan Bayramı kapsamında mezarlıkların da temizlendiği ifade edilen açıklamada, “Bayramda vatandaşlarımızın huzurlu ve temiz bir ortamda kabristan ziyaretlerini gerçekleştirmeleri için Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ile Mezralıklar Şefliği’ne bağlı ekiplerimizce yapılan çalışmalarda çevre temizliği, yabani ot kesimi, ağaç budanması, bakım onarım çalışmaları yapıldı. Vatandaşlarımız mezarlık ziyaretlerini rahat ve sağlıklı bir şekilde yapabilirler” denildi.

Açıklamada, “Ramazan Bayramı’nın ilimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diler, tüm hemşehrilerimizin ve İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diliyoruz. Kamuoyuna saygılıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL'DE, ULAŞIM, ÜCRETSİZ, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı