Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 07:00 Bu haber 3248 kez okundu
 
Bingöl'de öğrencilere süt dağıtıldı
Bingöl'de, "Okul Sütü Programı" kapsamında öğrencilere süt dağıtılmaya başlandı.
- Haberi
Bingöl'de öğrencilere süt dağıtıldı

Bingöl'de, "Okul Sütü Programı" kapsamında öğrencilere süt dağıtılmaya başlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan Okul Sütü Programı çerçevesinde, kentte hafta içi 3 gün, 22 bin öğrenciye süt dağıtılacak.

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin’in katılımıyla Merkez MEV Öğretmen Serkan Akyaz  İlkokulunda süt dağıtımı yapıldı.

Engin, burada yaptığı açıklamada, Okul Sütü Programı'nın çocukların sağlıklı eğitim alabilmeleri, sağlıklı beslenmesi için çok güzel bir kampanya olduğunu söyledi.

Bunun süt içme alışkanlığının geliştirilmesi ve yerleştirilmesi açısından son derece önemli bir uygulama olduğunu belirten Engin, "Bu sene ki hedefimiz çok büyük. Sene sonuna kadar haftanın 3 günü 22 bin öğrenciye süt dağıtacağız" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Bingöl'de Okul Sütü Programı'ndan 22 bin öğrencinin yararlanacağını kaydetti.

Engin, "Geçen sene de velilerimizin büyük kabulüyle süt dağıtımını gerçekleştirdik. Hemen hemen bütün ilçelerimizde dağıtıldı. Bu uygulamadan öğrencilerimiz de velilerimiz de son derece memnun. Çocuklar alışkanlıklarını bu yaşlarda kazanır. İnşallah bu uygulama ile çocuklarımız süt içme alışkanlığını kazanır ve devam ettirirler" diye konuştu.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Bingöl'de, öğrencilere, süt, dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı