Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 14:49 Bu haber 5592 kez okundu
 
Bingöl’de Eğitim ve Psikoloji Zirvesi
Özel Artuklu Eğitim Kurumlarının katkılarıyla Bingöl Kültür Merkezinde “Bingöl Eğitim ve Psikoloji Zirvesi” Semineri gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
Bingöl’de Eğitim ve Psikoloji Zirvesi

Bu yıl 1.si düzenlenen ve her yıl geleneksel olarak düzenlenmesi planlanan seminer kapsamında, Davranış Bilimleri Uzmanı Kunter Kurt, Eğitim Bilimci İsmail Timür ile Uzman Psikolog Cevher Sönmez, öğrenci, anne-babalar, öğretmenler ve öğretmen adayları ile bir araya geldi.

Seminerde açılış konuşmasını yapan Artuklu Eğitim Kurumlarının kurucu müdürü Muhsin Artuk konuşmasında; “Toplumsal mutluluğu sağlamanın ve demokratik bir toplum oluşturmanın ancak kendi bireyleri ile sağlanabileceğine, bu nedenle insan için gösterilecek en önemli çabanın eğitim olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Artuk, her gencin içinde -özgür ve çok yönlü- bir birey olarak yetişmesini sağlayacak değerler olduğuna inandıklarını, Eğitim kurumu olarak bu değerlerin tamamını onlara kazandırmayı hedeflediklerini belirtti

Seminerde öğrencilerin üniversite sınavına hazırlık ve sınava giriş aşamalarında etkili öğrenme yöntem ve stratejileri, etkili zaman kullanımı, Sınavı Kazandıran Anne – Babalar ve Duygu Yönetimi konularında sunum eşliğinde bilgiler aktarıldı.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Bingöl’de, Eğitim, ve, Psikoloji, Zirvesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı