Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 16:03 Bu haber 21277 kez okundu
 
BİNGÖL’DE 950 KİŞİ, İŞE ALINACAK
Bingöl merkez ve ilçelerinde 6 aylığına alınacak 950 İşkur elemanı için başvurular 18-22 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak.
EKONOMİ Haberi
BİNGÖL’DE 950 KİŞİ, İŞE ALINACAK

Çalışma ve iş kurumu İl Müdürlüğü belirtilen kurum ve kuruluşlar işbirliğinde Bingöl merkez ve ilçelerinde 6 aylığına işçi  alınacağını duyurdu. 950 İşkur elemanı için başvurular 18-22 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak. 

 

9 Temmuz 2018 tarihinde başlayacak programlar, 21 Aralık 2018 tarihinde sona erecek. Programa başvurmak isteyenler Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen başvuru yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de başvuru yapabilirler.

BAŞVURU ŞARTLARI

Kuruma kayıtlı işsiz olmak

18 yaşını tamamlamış olmak

Emekli ve malul aylığı almamak

Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

Müftülük haricindeki kurumlar için istihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır.

Katılımcılar, her kurum için 100 liste yöntemiyle (yüklenici kurumlar tarafından oluşturulacak komisyonca) belirlenecektir.

HANGİ KURUMLAR ALACAK?

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL’DE, 950, KİŞİ,, İŞE, ALINACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı