Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 08:43 Bu haber 8403 kez okundu
 
BİNGÖL'DE 8 PROJENİN TEMELİ ATILDI
Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı kurumların ‘Bingöl’e Rahmet Ayında Bereketli Yatırımlar’ sloganı ile temel atma töreni gerçekleştirildi. 18 milyon değerindeki 8 tesisin temeli atıldı.
EKONOMİ Haberi
BİNGÖL'DE 8 PROJENİN TEMELİ ATILDI

Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı kurumların ‘Bingöl’e Rahmet Ayında Bereketli Yatırımlar’ sloganı ile temel atma töreni gerçekleştirildi.

        Vali Ali Mantı’nın da katıldığı temel atma töreni İçpınar Köyü Ilıcalar Göleti mevkiinde yapıldı.

        Belediye Başkanı Yücel Barakazi açılış ve selamlama konuşmasında ‘Kurumlararası koordinasyon ile yakalanan seviyenin ilimize kazandırdığı önemli yatırımlara’ dikkat çekti.

        Yaptığı konuşmada Vali Mantı ise şunları söyledi:

        ‘Ülkemizin hızlı yatırımlarının birer halkası olarak ilimize kazandırılan yatırımlardan gurur duyuyoruz. Başta Sayın Cevdet Yılmaz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah ülkemizdeki yatırım hızı daim olacaktır. Yeni yatırımlar için el ele vererek çalışmak zorundayız.’

        Son olarak konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz da şu hususlara dikkat çekti:

        ‘18 milyon değerinde 8 projenin temel atma töreni için buradayız. Her biri diğerinden önemli gölet, sulama, taşkın koruma, su isale hattı, ağaçlandırma ve ormancılık projelerimiz var. Bu projelerin ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Projelerin gerçekleşmesinde başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’na, Sayın Valimize ve ilgili kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Halen devam eden projelerimiz var. İnşallah bu projeler neticesinde ilimizin dokunulmadık, hizmet götürülmedik bölgesi kalmayacaktır.'  

        18 milyon değerindeki 8 tesisin temelinin atıldığı törene Vali Mantı’nın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Vali Yardımcısı Tunahan Çil, DSİ 9.Bölge Müdürü İlker Arslan, DSİ 94. Şube Müdürü Zeki Erdem, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

        Program Orman Bölge Müdürlüğünün sertifika ve fidan dağıtımı ile tamamlandı.
Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL'DE, 8, PROJENİN, TEMELİ, ATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı