Haber Detayı
03 Haziran 2018 - Pazar 11:20 Bu haber 5822 kez okundu
 
"BELEDİYEYİ YIPRATMAYA ÇALIŞILIYOR”
DSİ’ye ait sulama kanalının tahrip olması sonucu taşan suların karayolları sorumluluk ağında bulunan altgeçitte birikmesi art niyetli çevreleri harekete geçirdi. Sosyal medyada yalan beyanat ve iddialarla belediyeyi yıpratmaya yönelik yapılan paylaşımlar üzerine açıklama yapan belediye; “Art niyetli çevreleri kınıyor, ilgili kurumların kamuoyu nezdinde duruma açıklık getirmesini bekliyoruz”
GÜNDEM Haberi

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, sanayi sitesi yerleşkesinde bulunan Devlet Su İşleri (DSİ)  94. Bingöl Şube Müdürlüğü’ne ait sulama kanalının tahrip olması sonucu taşan suların Karayolları 84’ncü Şube Şefliği sorumluluğunda bulunan altgeçitte biriktiği belirtildi.

Sanayi sitesi esnafı ve vatandaşlardan gelen şikâyet üzerine Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin bölgede inceleme yaptığı ifade edilen açıklamada, “Söz konusu sulama kanalı DSİ’ye ait olup bakım ve onarımının belediyemizle ilgisi yoktur. Sorumluluğumuz ağında olmamasına rağmen ilgili kurumlarla ortak çalışma içerisinde olup sorunun giderilmesi noktasında personel ve ekipmanlarımızla sahada bulunduk” denildi.

“BELEDİYEMİZİ YIPRATIYORLAR, SORUMLU KURUMLAR SESSİZ”

Art niyetli çevrelerin yalan beyanat ve paylaşımlarla sosyal medya üzerinden belediyeyi yıpratmaya çalıştığı belirtilen açıklamada, sorumluluk sahibi kurumlarında bu durum karşısında sessiz kaldığı vurgulandı.

Açıklamada, “Yaşanan hadise üzerine sosyal medya üzerinde paylaşımlarda bulunan bazı art niyetli şahıslar, belediyemizi yıpratmaya çalışıyor. Yalan beyanat ve yalan yanlış bilgilerle kamuoyunu yanıltmaya çalışanlar emellerine ulaşamayacaklardır. Böylesi olayları kullanarak belediyemizi yıpratmaya çalışan şahısları ve çevreleri kınıyoruz. Yaşanan hadise üzerine sorumlu kurumların da sessiz kalması bizleri üzmüştür. İlgili kurumların kamuoyu nezdinde duruma açıklık getirmesini bekliyoruz” denildi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: "BELEDİYEYİ, YIPRATMAYA, ÇALIŞILIYOR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı