Haber Detayı
16 Aralık 2018 - Pazar 17:01 Bu haber 3027 kez okundu
 
7 KÖY ONLARCA MEZRA ELEKTRİK SORUNU İLE BOĞUŞUYOR
Karlıova Yiğitler Grup Köy Yolunda yer alan 7 köy ve onlarca mezra yaklaşık bir haftadır her akşam üç saat elektrik kesintisine maruz kalıyor.
ASAYİŞ Haberi
7 KÖY ONLARCA MEZRA ELEKTRİK SORUNU İLE BOĞUŞUYOR

HABER: YAKUP BEKLEN

Karlıova Yiğitler Grup Köy yolundaki 7 köy ve onlarca mezra bir haftayı aşkın bir süredir her akşam 17.00 ile 20.30 arasında elektrik kesintisi meydana geliyor. Köylüler bu durumu her defasında Fırat Edaş’a bildirilmelerine rağmen konuyla ilgilendiklerini belirtiyorlar ama herhangi bir gelişmenin yaşanmadığını kaydettiler.

“KAR YAĞMADAN BU SORUN HALLEDİLMELİ”

Gazetemize ulaşan köylüler; “Bir haftadan beri her akşam yaklaşık 3 saat elektriksiz kalıyoruz. Bu durumundan etkilenen yaklaşık 7 köy ve onlarca mezra sakinleri var. Muhtarlarımız Fırat Edaş’a bilgi veriyorlar ama onlarda ekipler ilgileniyor deyip geçiştiriyorlar. Hâlbuki kış şartları dahi oluşmamış bu kadar uzun sürmenin bir anlamı yoktur. Bu konu şuan çözülmezse olası bir kış şartlarında önümüzdeki nisan ayına kadar ekipler buraya giremez. Kar yağışı başlamadan bu konunun halledilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandılar.

Köylüler elektrik sıkıntısının olduğu köy ve bazı mezraları bu şekilde sıraladı: “Karlıova Yiğitler Grup Köyleri; Yiğitler, Kürük,  Yukarı Yağmurlu, Aşağı yağmurlu, Karlica, Soğuk Pınar, Meşeli Köyü ve bunlara bağla bazı mezralar.”

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 7, KÖY, ONLARCA, MEZRA, ELEKTRİK, SORUNU, İLE, BOĞUŞUYOR,
Yorumlar
v>
Haber Yazılımı