Haber Detayı
22 Şubat 2019 - Cuma 15:27 Bu haber 1875 kez okundu
 
18 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ
Bingöl İŞGEM’de 18 personel istihdam eden Urğun Tekstil’in açılışı yapıldı.
EKONOMİ Haberi
18 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında gerçekleştirilen, Fırat kalkınma Ajansı tarafından Bingöl İl Özel İdaresi, Bingöl Belediyesi ve Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla hayata Bingöl İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM)’de Urğun Tekstil’in açılışı yapıldı.

Açılış programına; Fırat Kalkınma Ajansı Koordinatörü İsa Telimen, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Mesut İlhan, KOSGEB İl Müdürü Naci Özdemir, Bingöl İŞGEM Genel Müdürü Sedat Çiftçi, İŞKUR İl Müdürü M. Fesih Güler, Ticaret Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Nurullah Boğaç, Kalbin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kalkan ve İŞGEM İşletme Sahipleri katıldı.  

Açılışı yapılan Urğun Tekstil’de 18 kişi istihdam edildiği belirtilirken, Bingöl’de marketlere yönelik bez çanta imalatının yanı sıra fason tekstil imalatının da yapıldığı vurgulandı.

İŞGEM, bünyesinde kurulan KOBİ’lere ihtiyaç duyduğu yönetim danışmanlığı desteği, finans kaynaklarına erişim imkanı, uygun koşullarda işyeri mekanı, ortak ofis ekipmanı ve ofis hizmetleri sunarak işletmelerin büyümelerine katkı sağlıyor.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 18, KİŞİ, İSTİHDAM, EDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı